A tó végső formája, utolsó simítások (9. lépés)

Végre elérkeztünk az utolsó lépésig, ha evvel megvagyunk, szinte már készen is van a tavunk.

A tó végső formája, utolsó simítások

A szegély kialakítása után, már teljesen feltölthetjük a tavukat vízzel. Először is óvatosan engedjük bele a vizet és közbe figyeljük azt, hogy nem e folyik ki valahol a meder szélénél egy nem kívánatosabb laposabb, sekélyebb részen. Az ilyen részt még orvosolhatjuk, hogy az előzőleg elkészített szegélykövek mentén, a vízszintesen maradt fólia és geotexil alá még földet szórunk evvel megemelve a fóliánk legfelső részét. Az előző cikkemben is jól látszik a képen a kövek mentén kifelé hajtott fólia rész, ez alá tegyük a földet, viszont arra ügyelve, hogy ne legyen se túl magas, se túl alacsony.
Ideális esetben a szegélykövünk és az így kifelé hajtott fóliánk és geotextilünk magassága közt még pont annyi hely van, hogy a szegélykő szintjébe még kulékavicsot, vagy hasított köveket tegyünk, evel letakarva a maradék fóliánkat is. Ajánlott a kulékavics alá még geotextilt tenni, hogy az esetlegesen kinőni akaró növényzet fejlődését megakadályozzuk. A kulékavics vagy a hasított kövekkel immár kirakott rész mentén a földet elegyengethetjük, de figyeljünk arra, hogy ez a földes rész ne legyen sokkal magosabban a tavunk fólia szintjétől, mert egy esőzést követően bemosódhat a föld a tó vizébe.

A szűrőberendezések csöveinek elrejtését és a csobogó megépítését is elvégezhetjük, majd füvesíthetünk és különféle virágokkal is díszíthetjük a tavunk szélét, attól függően kinek mi az elképzelése.

Ezúton is gratulálok a cikkeim szerint, így elkészített tavakhoz, sikeres tóépítést!

Tags: , ,

Vélemény, hozzászólás?

Minden új e-mail címmel érkező hozzászólást előbb jóváhagyunk és csak azután kerül ki a blogra.
A későbbiekben ha ugyan azt a Név és E-mail párost használod, már nem szükséges a jóváhagyásra várni!